381015-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Norrköping: Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ansökningsinbjudan avseende ramtal IT-konsulttjänster - flygtekniska konsulter
Referensnummer: Ä-2019-010004
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Luftfartsverket (LFV) inbjuder Er att lämna skriftligt anbudsansökan avseende upphandling avseende IT-konsulttjänster - Flygtekniska konsulter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72212100 Programvaruutvecklingstjänster för särskild industri, 72212121 Programvaruutvecklingstjänster för flygledning, 72222300 IT-tjänster, 72250000 System- och stödtjänster, 72260000 Programrelaterade tjänster, 72261000 Stödtjänster för programvara
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen