381082-2018 - ResultatSverige-Ludvika: Snöröjning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Snöröjning, sandning m.m. - Säter 2018
Referensnummer: GNU 2018/53
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90620000 Snöröjning
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtalet omfattar snöröjning, sandning och bortforsling av snö m.m. för Säters kommun och dess bolag.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Gustafs och Silvberg
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Säter och Stora Skedvi
Del nr: 2