381090-2018 - ResultatSverige-Mora: Anläggningsarbete för kommunikationsledningar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Efterannons: Förläggning av stamnät MK UH 2018/00054
Referensnummer: MK UH 2018/00054
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45231600 Anläggningsarbete för kommunikationsledningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Efterannons:
Mora kommun upphandlar förläggning och kontaktering av stamnät för de områden där kommunen beviljats/beviljas bidrag och bidragsgivare kräver upphandling enligt LOU.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
32562000 Optiska fiberkablar, 32562100 Fiberoptiska informationskablar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen