Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Projektering, hantering och service av personlyftar.
Referensnummer: KSN-2017-2466
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33192600 Lyftanordningar för vårdsektorn
II.1.4.
Kort beskrivning
Projektering och hantering av stationära lyftar.
Årlig provning och avhjälpande underhåll av mobila lyftar, mobila stålyftar och stationära lyftar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 1 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Projektering, hantering och service av personlyftar
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33192600 Lyftanordningar för vårdsektorn, 50421000 Reparation och underhåll av medicinsk utrustning, 51410000 Installation av medicinsk utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen