Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal asfaltbeläggningar offentlig miljö inom Uddevalla kommun
Referensnummer: KS 2020/91
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45233200 Diverse ytbehandling
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar asfaltarbete och mindre anläggningsarbete i anslutning till dessa. Omfattning framgår av förfrågningsunderlag daterat 24.1.2020.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44113330 Asfalteringsmaterial, 44113620 Asfalt, 45230000 Bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar, kommunikations- och kraftledningar, huvudvägar, vägar, flygplatser och järnvägar; mark- och grundarbeten, 45233222 Vägbeläggningsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen omfattar asfaltarbete och mindre anläggningsarbete i anslutning till dessa. Omfattning framgår av förfrågningsunderlag/upphandlingsdokument.