Upphandlingen omfattar produktion av års- och hållbarhetsredovisning inklusive rådgivning för Ellevio AB.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet, 79200000 Redovisning, revision och skattemässiga tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen omfattar produktion av Års- och hållbarhetsredovisning för Ellevio AB innehållande företagspresentation, legal årsredovisning, bolagsstyrningsrapport och legal hållbarhetsredovisning (inklusive rapportering enligt GRI, TCFD, EU-taxonomin och UNGC).
Avtalsperiod tre (3) år med möjlighet till förlängning 2+2 år, med en total avtalstid om sju (7) år.