See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Fastighetsnära insamling av förpackningar
Beskrivning: Upphandlingen avser hämtning och omhändertagande av källsorterat avfall för beställarens hela fastighetsbestånd. Från 1 januari 2024 har kommunen ett lagstadgat ansvar för insamlingen av förpackningar, endast auktoriserade leverantörer via Örebro kommuns auktorisationssystem för insamling av förpackningar får utföra efterfrågad tjänst.
Intern identifierare: 24/16
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90510000 Avfallshantering
Ytterligare klassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster, 90511300 Insamling av avfall, 90512000 Avfallstransport, 90514000 Återvinning av avfall
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Mall upphandling
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Pris