38122-2020 - ResultatSverige-Stockholm: Kundundersökningar
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Undersökningar 2020-2024
Referensnummer: 19/7
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79342310 Kundundersökningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Mälardalstrafik kommer under avtalsperioden ha behov av kundundersökningar, resvaneundersökningar, resanderäkningar, och varumärkesundersökningar. Dessa undersökningar planeras att huvudsakligen genomföras genom fältundersökningar (”face-to-face-intervjuer”), främst ombord på tåg men även i viss busstrafik.
Syftet med denna upphandling är att teckna ett femårigt avtal med en (1) leverantör.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79310000 Marknadsundersökningar, 79311000 Undersökningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen