Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Revisionstjänster.
Referensnummer: 17/16
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79200000 Redovisning, revision och skattemässiga tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Sakkunniga till den kommunala revisionen i Ronneby kommun samt auktoriserade revisorer till de kommunägda bolagen: AB Ronnebyhus, Ronneby Miljö & Teknik AB, AB Ronneby Industrifastigheter
Anbudets giltighetstid:
Anbud ska vara giltigt till och med 31.12.2017.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79210000 Redovisning och revision, 79212000 Revision
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen