381282-2023 - ÄndringSverige-Åkersberga: Medicinsk utrustning
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hjälpmedel
Referensnummer: 2023-05
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med upphandlingen är att tillgodose Beställarens behov av olika typer av hjälpmedel för Beställarens hälso- och sjukvård som bedrivs i kommunal regi.
Upphandlingen är uppdelad i tre delområden;
- Delområde A, Medicinteknisk utrustning
- Delområde B, Kognitiva hjälpmedel
- Delområde C, Besiktningar och reparationer