2. Förfarande
Förfarande
Titel: Formgivningstjänster
Beskrivning: FBA saknar egna resurser för formgivning och behöver därför upphandla tjänsten. En visuell identitet finns för myndigheten, och konsulterna behöver därför vana av att arbeta enligt givna ramar och mallar, som FBA tillhandahåller. Det förekommer också fria formgivningsuppdrag, om än i mer begränsad omfattning.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79341400 Reklamkampanjer
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:124637:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 79340000 Reklam och marknadsföring, 79342000 Marknadsföring, 79341000 Reklam, 79342200 Säljfrämjande åtgärder, 79416000 Public relations, 79413000 Konsulttjänster för marknadsföring
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Förlängningsoptioner på 1+1 år