Huvudsaklig CPV-kod 71311000 Konsulttjänster för väg- och vattenbyggnad
II.1.4.
Kort beskrivning
VA SYD avser att genom denna förfrågan upphandla ramavtal för kommande avrop av tekniska konsulter inom geoteknik och miljöteknik för undersökningar och utredningar hänförliga till planerade eller pågående ledningsarbeten.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71300000 Ingenjörstjänster, 71313000 Miljötekniska konsulttjänster, 71332000 Geotekniska ingenjörstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen