381313-2017 - ResultatSverige-Arlöv: Programvara för administration
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Verksamhetssystem för Burlövs kommun.
Referensnummer: 16/38
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48219300 Programvara för administration
II.1.4.
Kort beskrivning
Verksamhetssystem för Vård och omsorg, IFO och Kommunal Hälso- och Sjukvård.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48000000 Programvara och informationssystem, 48100000 Programvara för särskild industri, 48180000 Medicinsk programvara
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen