Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulttjänster inom systemintegration till SCADA-systemet.
Referensnummer: UC-2017-171
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ramavtal för konsulttjänster inom systemintegration till SCADA-systemet Citect.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72228000 Konsulttjänster för integration av maskinvara, 72240000 Systemanalys och programmering, 72250000 System- och stödtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen