381390-2026 - Resultat
Sverige – Diverse hälsovård – LARO - Läkemedelsassisterad behandling och rehabilitering vid opioidberoende
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – förenklat system
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelLARO - Läkemedelsassisterad behandling och rehabilitering vid opioidberoende
BeskrivningUpphandlingen avser LARO - Läkemedelsassisterad behandling och rehabilitering vid opioidberoende.
Intern identifierare2024-POL000489
Förfarandets viktigaste känneteckenUpphandlingen genomförs som ett förenklat förfarande.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 85140000 Diverse hälsovård
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelKravspecifikation Sjukvårdstjänster (1)
BeskrivningUpphandlingen avser Läkemedelsassisterad behandling och rehabilitering vid opioidberoende (LARO)
Intern identifierare1651223-685ceec45d7d10a24776c548
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelAdministrativa föreskrifter - Under tröskelvärde (1) (2)
BeskrivningUpphandlingen avser Läkemedelsassisterad behandling och rehabilitering vid opioidberoende (LARO).
Intern identifierare1651224-685ceec45d7d10a24776c54b
Huvudklassificering (cpv): 85121270 Psykiatrisk eller psykologisk vård
Ytterligare klassificering (cpv): 85312500 Rehabiliteringstjänster