See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Dörrautomatiksarbeten
Beskrivning: Avtalet avser service, förebyggande service samt underhåll, felsökning och reparationer av dörrar och dörrautomatik inom Karlstads kommuns och övriga ingående parters bestånd.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94820:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 50710000 Reparation och underhåll av elektrisk och maskinteknisk utrustning i byggnader