38148-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Västerås: Stadsplanering
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsultstöd till hållbar stadsdelsutveckling
Referensnummer: 202136
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71410000 Stadsplanering
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet är att upphandla kompetens på konsultbasis för att stärka och lyfta platser och områden med socioekonomiska utmaningar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster, 79410000 Företags- och organisationsrådgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen