381497-2025 - Resultat
Sverige – Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster – Uppföljningsmätningar med InSAR-teknik avseende projekt Nya slussar Trollhätte kanal
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Uppföljningsmätningar med InSAR-teknik avseende projekt Nya slussar Trollhätte kanal
Beskrivning: Uppföljningsmätningar med InSAR-teknik avseende projekt Nya slussar Trollhätte kanal. Uppdraget avser framställning av rörelse-/deformationsmätning med hjälp av satellitburen InSAR samt redovisning av resultaten.
Intern identifierare: KOM-414138
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71313400 Miljökonsekvensbedömning för bygg- och anläggningsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Uppföljningsmätningar med InSAR-teknik avseende projekt Nya slussar Trollhätte kanal