381548-2023 - ResultatSverige-Kista: Städning och renhållning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städtjänster
Referensnummer: MIC 2022/37
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90900000 Städning och renhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Micasa Fastigheter (nedan bolaget) inbjuder härmed leverantörer att inkomna med anbud i upphandling avseende städtjänster.
Denna upphandling avser städtjänster för bolagets fastighetsbestånd i enlighet med upphandlingsdokumenten och däri förtecknade handlingar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90900000 Städning och renhållning, 90910000 Städning, 90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning, 90919200 Kontorsstädning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen