Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
2020-Hörseltekniska hjälpmedel, region norr
Referensnummer: 20/76
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33185000 Hörapparater
II.1.4.
Kort beskrivning
Avser avtal på hörseltekniska hjälpmedel med tillbehör och reservdelar för leverans till Region Norrbotten, Region Jämtland Härjedalen, Region Västerbotten och Region Västernorrland. Uppdraget gäller samtliga produktområden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 32552160 Telefoner för hörselskadade, 32570000 Kommunikationsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen