2. Förfarande
Förfarande
Titel: Byte PLC & SCADA
Beskrivning: Sölvesborgs Energi och Vatten AB bjuder härmed in er att ansöka om prekvalificering för upphandlingen av SCADA-system och PLC/HMI
Intern identifierare: 25/29
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 42961000 Manöver- och styrsystem
Ytterligare klassificering (cpv): 42961200 SCADA eller motsvarande system
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000