38157-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Bengtsfors: Reparation och underhåll
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Service Storköksutrustning
Referensnummer: 2021-000887
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50000000 Reparation och underhåll
II.1.4.
Kort beskrivning
Kommunerna i Dalsland avser att handla upp ett ramavtal för årlig besiktning samt service och underhåll av befintlig, men även ny storköksutrustning som kan komma att anskaffas under ramavtaletstiden.
Bengtsfors kommun samordnar upphandlingen för kommunerna Bengtsfors, Dals-Ed, Färgelanda och Mellerud.
Vi garanterar inga inköpsgarantier eller avropsvolymer för ramavtalet. Vi söker en leverantör för hela uppdraget.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 5 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
50000000 Reparation och underhåll, 50880000 Reparation och underhåll av hotell- och restaurangutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Årlig besiktning reparation och underhåll av storköksutrustning i kommunerna Bengtsfors, Dals-Ed, Färgelanda och Mellerud.