381589-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Landskapsplanering – Ramavtal upprustning parker och lekplatser
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal upprustning parker och lekplatser
BeskrivningRamavtalen kommer att omfatta både arbeten på allmän plats och arbeten på fastighetsmark. Arbetena avser till exempel utbyte av lekutrustning, upprustning av skol- och förskolegårdar och om- och nybyggnation av lekplatser, aktivitetsytor och parker. Ramavtal kommer att tecknas med tre entreprenörer.
Intern identifierareNTN-2024-00169
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45112700 Landskapsplanering
Ytterligare klassificering (cpv): 45112710 Utformning av grönområden, 45112711 Utformning av parker, 45112712 Utformning av trädgårdar, 45112720 Utformning av idrottsplatser och grönområden, 45112723 Utformning av lekplatser
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareRamavtal upprustning parker och lekplatser
Optioner
Beskrivning av alternativen1+1 år