Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Profilprodukter
Referensnummer: 20155
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 18000000 Kläder, skor, väskor och tillbehör
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser inköp av profilprodukter, give-aways, gåvor, gåvor med anknytning till Västerbotten, specialprodukter och profilkläder. I uppdraget ingår det även att leverantören ska tillhandahålla en väl fungerande webshop som går att integrera med köparens intranät.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 6 200 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 18000000 Kläder, skor, väskor och tillbehör, 19000000 Skinn och textilier, plast- och gummimaterial, 22000000 Trycksaker och tillhörande produkter, 39294100 Informations- och marknadsföringsprodukter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen