2. Förfarande
Förfarande
Titel: Stöd för att stärka genomförandet av Klimatkontrakt 2030
Beskrivning: Kungliga Tekniska högskolan, KTH, går ut i en upphandling av konsultstöd till Viable Cities.. Det övergripande syftet är att genom stöd och kunskap om datakällor, datainsamling, koldioxidbudgetar, klimatberäkningar samt verktyg och metoder för väsentlighets- och nyttoanalyser, stärka genomförandet av Klimatkontrakt 2030 i samtliga 48 kommuner som är föregångare inom klimatomställningen. Uppdraget avser heltid.
Intern identifierare: HS_2025-0955
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71350000 Vetenskapliga och tekniska ingenjörstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000