Kort beskrivning
Upphandlingen avser följande lokalvårdstjänster:
* regelmässig lokalvård. I timpriset för regelmässig lokalvård ingår storstädning, golvvård samt höghöjdstädning en gång per år
* Underhålls- och tilläggstjänster (option).
* fönsterputs
Se avsnitt 6 krav på tjänsten jämte bilagor för närmare beskrivningar av tjänsterna.
Vid anbudstillfället är det fyra skolor som vid avtalsstart ska städas. Dessa är:
2. Östermalmsskolan (grundskola)