2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Säkerhetstekniska installationer för inhyrda lokaler
Beskrivning: Upphandling av ramavtal gällande nya säkerhetstekniska installationer samt service och felavhjälpning på befintliga anläggningar i inhyrda lokaler.
Intern identifierare: 2023-FA000236
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45312000 Installation av larmsystem och antenner
Ytterligare klassificering (cpv): 32552600 Porttelefoner, 35121700 Larmsystem, 42961100 Passerkontrollsystem, 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten, 45312100 Installation av brandlarmssystem, 45315100 Eltekniska installationer, 45343100 Brandsäkringsarbeten, 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader, 51110000 Installation av elektrisk utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000