2. Förfarande
Förfarande
Titel: Mallverktyg
Beskrivning: Denna upphandling avser ett ramavtal för mallverktyg till kommunikationsenheten på Umeå universitet. Därutöver kommer även konsulttimmar att avropas kopplat till utveckling av verktygen.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72212322 Programvaruutvecklingstjänster för grafik
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:109111:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 72212320 Programvaruutvecklingstjänster för ritning och bildbehandling, 72212300 Programvaruutvecklingstjänster för dokumentredigering, ritning, bildhantering, schemaläggning och produktivitet