38173-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Anläggningsarbete – Mark- och anläggningsarbeten Ludvika
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelMark- och anläggningsarbeten Ludvika
BeskrivningUpphandlingen omfattar mark och anläggningsarbeten. För Ludvika Kommun och typer av arbeten som kan komma ifråga är t.ex. : Anläggning av lekparker Anläggning/montering av markutrustning, t ex cyckelställ och djupbehållare Platt- och stensättning Kantstensättning Anläggning av gc-väg, mindre sträckor Nyanläggning av gat- och gc-vägbelysning Bergssprängning Planteringar (Perenner och träd) Montering och uppsättning av staket Anläggning av mindre parkeringsytor Anläggning av vattenanläggningar typ fontän Anläggning av badplats Byggnation av mindre broar, bryggor och spänger
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:70170:Lot:1
Optioner
Beskrivning av alternativenFörlängningsoption avtal max 24 månader