Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Livsmedel i konsumentförpackningar
Referensnummer: 2020/1555
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingens syfte är att säkerställa upphandlande myndigheternas behov av Livsmedel i konsumentförpackningar samt tvätt och städprodukter till Kommunsamverkan Cura Individutveckling under avtalstiden. För Karlshamns kommun är upphandlingen ett komplement till kommunens avtal på livsmedel.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen