Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Försäljning av vindkraftverk
Referensnummer: RS 2022/1344
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 31121340 Vindkraftpark
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna förfrågan avser försäljning av Region Gävleborgs två (2) vindkraftverk, Kvilla 1 och Kvilla 2, med tillhörande utrustning.
Se annons för mer information.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 70000000 Tjänster avseende fast egendom, 70100000 Fastighetsmäklartjänster avseende egen fast egendom, 70310000 Uthyrning eller försäljning av byggnad, 70322000 Uthyrning eller försäljning av herrelös egendom
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen