381966-2018 - ÄndringSverige-Stockholm: Renoveringsarbeten
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tomställnings- med option på Distriktsentreprenör
Referensnummer: 18-21916
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45453100 Renoveringsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal med totalleverantörer gällande arbeten i samband med tomställda lägenheter för alla Stockholmshems tre distrikt, och med option på utökning till Distriktsentreprenör, där alla förekommande fastighetsarbeten, t.ex. VLU, vattenskador m.m.ingår.