2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av system för egenvård av hjärtsvikt
Beskrivning: Region Halland har för avsikt att upphandla och implementera en tjänst gällande ett digitalt medicintekniskt hjälpmedel i hemmet för egenvård av hjärtsvikt. Hjälpmedlet ska användas för daglig viktkontroll och för att stärka hjärtsviktspatientens egenvårdsbeteende, genom att hjälpa patienten från att vara en passiv konsument av vård, till en aktiv del i vårdkedjan.
Intern identifierare: RS231276
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Ytterligare om kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 33190000 Diverse medicinktekniska produkter, 33195000 Patientövervakningssystem, 33195100 Monitorer, 33196000 Medicinska hjälpmedel, 48180000 Medicinsk programvara, 72212180 Medicinska programvaruutvecklingstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Generell del