2. Förfarande
Förfarande
Titel: Elcyklar inklusive service
Beskrivning: Upphandlingen avser avser nyanskaffning av elcyklar samt tillhörande servicetjänster, reservdelar och kringprodukter, så som lås, fotpump, cykeldäck etc. för löpande anskaffning under avtalsperioden. Upphandlingen avser även service av befintliga elcyklar. Cyklarna används i tjänst, primärt i stadsmljö mellan 07,00-21,30 året runt vilket ställer högra krav på prestanda och effektiv service.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 18444112 Cykelhjälmar
Ytterligare klassificering (cpv): 34420000 Skotrar och cyklar försedda med hjälpmotor, 34422000 Cyklar försedda med hjälpmotor, 34430000 Cyklar, 34431000 Cyklar utan motor, 34432000 Delar och tillbehör till cyklar, 34432100 Cykeldäck, 34913510 Cykellås
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001