382036-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Handledning
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av handledartjänster inom socialt arbete
Referensnummer: SF 2023/99
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80590000 Handledning
II.1.4.
Kort beskrivning
Stockholms stad (nedan kallad staden) genom serviceförvaltningen inbjuder er att lämna anbud i en upphandling av handeldartjänster inom socialt arbete enligt de förutsättning som anges i detta upphandlingsdokument inklusive bilagor.
Målet med upphandlingen är att ge stöd till stadens medarbetare i form av handledningstjänster.
Upphandlingen är uppdelad i fem (5) avtalsområden.
Avtalsområde Förskoleverksamhet
Avtalsområde Socialtjänst-Barn och ungdom
Avtalsområde Socialtjänst- Vuxna
Avtalsområde Socialtjänst -Stöd och förebyggande insatser barn och unga
Avtalsområde Äldreomsorg
Staden avser att ingå avtal med åtta (8) leverantörer inom respektive avtalsområde, under förutsättning att så många anbud uppfyller samtliga ställda krav.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 80 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för högsta antal delkontrakt: 5
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 5
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79633000 Personalutveckling, 80522000 Utbildningsseminarier, 80590000 Handledning, 85310000 Socialt arbete
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Del nr: 2
Del nr: 3
Del nr: 4
Del nr: 5