38207-2019 - ResultatSverige-Linköping: Gasformiga bränslen
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fordonsgas 2019
Referensnummer: UC-2018-151
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
09120000 Gasformiga bränslen
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar leverans av biogas från tankställen i Östergötlands län.
OBS! Det är inte ett krav att Leverantören vid ramavtalets ingående har leveranspunkter i Östergötland.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
09100000 Bränslen
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen