382090-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Kollektivtrafik på väg – Linjetrafik i Norrbotten, -Gällivare kommun, Objekt: 10.2025.059
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelLinjetrafik i Norrbotten, -Gällivare kommun, Objekt: 10.2025.059
BeskrivningLänstrafiken i Norrbotten AB har avsikten att upphandla kollektivtrafik i länet inom Gällivare kommun. Trafiksträcka med område vilket är föremål för upphandling är: o Nattavaara - Gällivare - Nattavaara Upphandlingsdokumentet tillhörande upphandlingsobjektet kommer att finnas tillgängligt i upphandlingsportalen.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 60112000 Kollektivtrafik på väg
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115462:Lot:1