2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal skyltekniker och anläggningsarbete
Beskrivning: Mottagning av leveranser av skyltar, stolpar och fundament. Lossning, lastning samt lagerhållning av desamma samt sätta upp fundament samt skyltar enlig uppdragsbeskrivning (VMF). Uppdraget kräver tillgång till traktor.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:131461:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45233000 Anläggningsarbete för motorvägar, vägar, järnvägar samt start- och landningsbanor