382111-2020 - ResultatSverige-Göteborg: Grus, sand, krossad sten och ballast
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bergkrossprodukter
Referensnummer: 034/19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
14210000 Grus, sand, krossad sten och ballast
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser bergkrossprodukter såsom bärlager, slitlager, förstärkningslager och makadamprodukter m.m
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
14212200 Stenmaterial, 14212300 Bokad och krossad sten, 14213100 Makadam
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen