Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Diskmaskinsystem för vagnar och behållare
Referensnummer: 2019-O001982
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 42959000 Diskmaskiner för storkök
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling gällande automatiska diskmaskinsystem för vagnar och behållare till diskutrymme i nya servicebyggnaden inom Nya Sjukhusområdet Malmö (NSM).
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Funktionsupphandling gällande automatiska diskmaskinsystem för vagnar och behållare till diskutrymme i nya servicebyggnaden inom Nya Sjukhusområdet Malmö (NSM).