382152-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Tekniska konsulttjänster avseende Huvudbesiktningsman och besiktningstjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTekniska konsulttjänster avseende Huvudbesiktningsman och besiktningstjänster
BeskrivningUpphandlingen avser ramavtal för tekniska konsulttjänster avseende huvudbesiktningsman och besiktningstjänster. Huvudbesiktningsman och övriga besiktningstjänster ska kunna avropas både tillsammans och separat/enskilt.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71630000 Teknisk besiktning och provning, 71631000 Teknisk besiktning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareTekniska konsulttjänster avseende Huvudbesiktningsman och besiktningstjänster