382189-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Installation av ventilation – Hantverkstjänster ventilation
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelHantverkstjänster ventilation
BeskrivningDenna upphandling avser avhjälpande underhåll samt mindre entreprenader gällande ventilationsarbeten för hela Higabs fastighetsbeständ. Två stycken entreprenörer ska tilldelas kontrakt.
Intern identifierareB600U25-203
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45331210 Installation av ventilation
Ytterligare klassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareHantverkstjänster ventilation