2. Förfarande
Förfarande
Titel: Biljettsystem
Beskrivning: Upphandlingen avser ett biljettsystem till Borås Djurpark.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 22459000 Biljetter
Ytterligare klassificering (cpv): 30144200 Biljettmaskiner, 48000000 Programvara och informationssystem, 48110000 Programvara för kassasystem, 48445000 Programvara för kundhantering, 48517000 IT-programvara
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001