382201-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Datorrelaterad utrustning – MSI Navtex
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelMSI Navtex
BeskrivningThe scope of the contract is to replace SMA's currently installed Navtex system including hardware and software. The replaced system shall be equipped in the same way except that both reserve stations are configured with single amplifiers. This gives eight (8) amplifiers in total. SMA only runs the Navtex at 518 kHz.
Intern identifierare24-06209
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 30230000 Datorrelaterad utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 32000000 Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning, 32570000 Kommunikationsutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000