382212-2019 - ResultatSverige-Borås: Programvara och informationssystem
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
GPU-cluster
Referensnummer: 18/68
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
RISE Research Institutes of Sweden AB (RISE) and Luleå Tekniska Universitet (LTU) hereby invites you to participate in the procurement of a GPU-cluster.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48600000 Programvara för databas och operativsystem, 48626000 Programvara för kluster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen