382287-2022 - ResultatSverige-Linköping: Anläggningsarbete
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
DO 7 nr 2
Referensnummer: UH-2022-72
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45000000 Anläggningsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden omfattar drift och underhåll av kommunens gator, vägar, pendeltågstation, gång- och cykelvägar, parker med mera inom driftområde 7, västra delen av Linköpings kommun (Ulrika, Nykil, Skeda udde, Sjögestad, Vikingstad, Rappestad, Västerlösa och Maspelösa).
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen