382318-2019 - ResultatSverige-Växjö: Fordon för avfall
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Renhållningsfordon
Referensnummer: 2019-00052
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34144510 Fordon för avfall
II.1.4.
Kort beskrivning
Södra Smålands Avfall & Miljö AB har behov av fabriksnya fordon för avfallsinsamling.
Upphandlingen är indelad i 4 anbudsområden enligt nedan. Anbudsgivare kan välja att lämna anbud på ett eller flera områden.
• 1 Enfacks baklastare
• 2 Tvåfacksbilar
• 5 Fyrfacksbilar
• 1 Servicefordon
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34144511 Sopbilar, 34144512 Sopbilar med komprimator
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen