Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Arbetsstolar för funktionshindrade.
Referensnummer: KSN-2017-3040
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33193120 Rullstolar
II.1.4.
Kort beskrivning
Arbetsstol manuell, arbetsstol elektrisk samt arbetsstol smal manuell och elektrisk.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Arbetsstolar för funktionshindrade
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33193120 Rullstolar, 33193220 Delar och tillbehör till rullstolar, 33196200 Hjälpmedel för funktionshindrade personer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen