382424-2026 - Resultat
Sverige – Mötes- och konferenstjänster på hotell – Konferenstjänster
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelKonferenstjänster
BeskrivningUpphandlingen avser ramavtal av konferenstjänster som ligger inom 60 minuters resväg med bil från kommunhuset i Henån och/eller planeras för max 150 personer. Större konferenser är sällan förekommande och kommer att upphandlas separat. Syftet med upphandlingen är att teckna ramavtal med en bredd av leverantörer som kan erbjuda konferenstjänster för olika stora deltagargrupper samt med tillhörande tjänster. Bokningar kommer att göras successivt under avtalstiden när behov uppstår.
Intern identifierareDnr. 11-2025
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 55120000 Mötes- och konferenstjänster på hotell
Ytterligare klassificering (cpv): 55000000 Hotell-, restaurang- och detaljhandelstjänster, 55100000 Hotelltjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000