382452-2021 - ResultatSverige-Västerås: Trycksaker och tillhörande produkter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tryckeritjänster
Referensnummer: 2021/0211
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
22000000 Trycksaker och tillhörande produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
MDH önskar teckna ramavtal för tryckeritjänster omfattande:
1. Avhandlingar och rapporter.
2. Allmänna trycksaker ‐ exempelvis foldrar, tentamens‐ och examensmaterial, roll‐ups, posters etc.
Områdena utvärderas och tilldelas var för sig.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79800000 Tryckning och tillhörande tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen